מזה זמן רב ידוע שאי אפשר לפשוט להחליט לערוך כנס או יריד, בלי דיילות לתערוכות וירידים. הדיילות הן אלה שמכוונות את כל האירוע, ובמידה רבה הצלחתו של כל יריד תלויה בהן. 

אם אתה חושב לערוך יריד או תערוכה, סביר להניח שיש לך מספר יעדים עסקיים מאחורי היוזמה הזאת. אתה משקיע סכומי כסף אדירים למטרה זו, ושוכר את אנשי המקצוע בעלי המוניטין הטוב ביותר בשוק האירועים. צוות הצילום ייבחר בקפידה, וכך גם אנשי הקייטרינג, התאורנים, צוות ההפקה ועוד.

דווקא בסעיף של דיילות לתערוכות וירידים אין עוררין, שמדובר ב חשוב ביותר, ודווקא בסעיף הזה אסור להקל ראש. בשוק יש מספר משרדים להפקות אירועים, חלקם מציעים מחירים נמוכים למדי. אדם שעורך אירוע, יריד או תערוכה, לעיתים חוטף רגליים קרות מכל ההוצאות הרבות שאירוע כזה דורש, ומנסה לצמצם בסעיפים שנראים לו פחות חשובים. 

הסעיף של דיילות לתערוכות הוא אחד הסעיפים שבו אסור לך לקמץ. תחשוב על סיטואציה שאכן שכרת דיילות שעולות פחות, והנה, חסכת קצת כסף. עכשיו תאר לך איך יתנהלו דיילות לא מקצועיות... הן עלולות להגיע משלומפרות, עלולות להיות נטולות סבלנות או תוקפניות לאורחים שלא "יבואו להן טוב", עלולות להיתקף בבהלה כשמשהו קורה (ודברים לא צפויים אכן תמיד קורים באירועים המוניים כאלה), עלולות לכוון את האורחים למקומות לא נכונים. דיילות לא מקצועיות מנהלות את כל הערב בצורה מרושלת, שמקרינה גם עליך: הן הפנים שלך, והדבר הראשון והעיקרי שהאורחים שלך רואים. הרי, תחשוב על זה, רוב האורחים לא מכירים זה את זה, הדבר היחיד שבולט ומוכר להם בהמון אלה הדיילות, שלבושות במדים זהים. כשהם צריכים משהו הם פונים לדיילת, וצורת התגובה שלה אליהם היא זו שתקבע את המשך הקשר שלהם עם החברה או המוצר שלך.

דיילות לתערוכות וירידים מקצועיות לעומת זאת, יודעות לנווט את הערב לפי הלו"ז המדויק שאתה תכננת, לפי הצרכים והרצונות שלך, והכל באופן נעים, מדויק, מקצועי וללא רבב.