אירוע, פרטי או עסקי, הוא יום חגיגי מאד עבור מי שעורך אותו. זה לא רק בגלל הכסף, מי שעורך את האירוע מצפה שיהיה לו אירוע נפלא, שהאורחים ייהנו מאד, ושכל הכסף שהושקע באירוע לא ירד לטמיון.

באירועים עסקיים, בניגוד ל אירועים פרטיים או משפחתיים, ישנה כוונה שיווקית ברורה מאד מאחורי האירוע. האדם שעורך את האירוע רוצה לנצל את האירוע כדי לחשוף משהו באור קצת אחר. לפעמים זוהי חשיפה של מוצר חדש, בפעמים אחרות האירוע נועד כדי לתמוך בקו מוצרים קיים, ויש מקרים שהאירוע נועד לחשיפה של אדם כלשהו, שעורך האירוע מעוניין לחשוף  לתקשורת.

דיילות לאירועים הן נדבך חשוב ומרכזי בכל אירוע. הן המייצגות של עורך האירוע, לרוב חברה עסקית, ו"הפנים" הרשמיות שלו. כשהאורחים מגיעים לאירוע חברה עסקי, דיילות הרישום הן הראשונות שמעבירות את האווירה של האירוע לאורחים. בהמשך, הדיילות מגישות לאורחים חומר עסקי, נשנושים לעיתים, מכוונות בנימוס את המוזמנים למקום מסוים שבו עורך האירוע מעוניין שיתייצבו.

 למשל - אם האירוע נערך כדי לחשוף דגם חדש או מספר דגמים חדשים של חברת מכוניות, והאורחים הם מפורסמים שהוזמנו כדי לחוות את דעתם כביכול, בעל האירוע ירצה שהם יצטלמו ליד המכונית הנוצצת, כדי שמדורי הרכילות יכניסו את האייטם הזה ובאופן כזה בעל האירוע יקבל חשיפה חינם למכוניות שלו. דיילות לאירועים הן אלה שמכוונות את כל הערב, ובעצם אחראיות על כל ההתפתחות של הערב, החל משלב קבלת הפנים בכניסה, המשך באוכל ובצילומים ועד סיום האירוע שנגמר עם מתנות קטנות שבדרך כלל מעוניינים לתת בסוף הערב.

אם הדיילות לאירועים לא יהיו באירוע הערב פשוט יימרח ללא מטרה. דבר נוסף שחשוב לציין בהקשר של הדיילות – הן גם אחראיות על מצב הרוח הכללי של הקהל, וצריכות להרגיש את הדופק של הקהל. אם האורחים מתחילים להשתעמם על הדיילות מיד לפצוח בפעילות כלשהי, כמובן שבהתאם ל פעילויות שתוכננו.

לכן, אם אתה מתכנן אירוע ומעוניין לשכור דיילות לאירועים, חשוב מאד שתדע למי לפנות. רק חברה מוסמכת, שמעסיקה דיילות מקצועיות לאירועים תוכל לתת לך פתרון מלא, ולא תהפוך את הערב שלך להחמצה.

דיילות לאירועים חייבות להיות בעלות ניסיון, ובעלות שיקול דעת. דברים רבים יכולים להשתבש באירועים עסקיים, במיוחד אירוע גדול שכולל הרבה מפורסמים (שכל אחד מהם מגיע עם האגו המנופח שלו והמחשבה שהכול מגיע לו).– הכל יכול לקרות פתאום, ועל הדיילת לדעת באיזו דרך לנהוג  בנוסף, עליהן להיות מקצועיות לעילא, ולדעת מתי אורח מסוים "לא מרפה"

בנוסף, על הדיילות להיראות נקיות, ייצוגיות ונאות, מסורקות ומאופרות אך מצד שני לא חשופות מדי ולא מפורכסות יתר על המידה.