אז למה בעצם צריך מפיק אירועים? מה, אם אני חוגגת ברית מילה לילד שלי, אני לא יכולה להרים אירוע לבד? מה צריך בסך הכל?, להזמין כמה דודות, להביא צלם ולבקש מהסבא שיתנהג יפה?


בשנים האחרונות האירועים הם ברמה אחרת לגמרי. האורחים המגיעים לאירוע כבר בקושי יודעים מה עומד לקרות...למה לצפות. אירוע אחד לא דומה למשנהו, והאורחים מרגישים שהנה, יש תמורה לצ'ק שהם שלשלו בתיבה. לא צריך להתאמץ ולחקור את בני הזוג שערכו את האירוע מאיפה באו להם כל הרעיונות: הם לא חשבו על אפילו רעיון אחד, מפיק האירועים המציא את הכל.

מפיק אירועים מקצועי יודע להתאים את האירוע לאנשים שעורכים אותו. מרבית האנשים לא יודעים לתרגם למילים מה הם למעשה מחפשים. הם יודעים למשל שהם רוצים אווירה עליזה וקופצנית שתזכיר להם את הטיול שלהם בברזיל, אבל הם כמובן לא משכילים לתרגם את הכמיהה הזו למשהו מעשי. מפיק האירועים יכול להציע להם מגוון פעילויות בקצב הסמבה, אוכל בהשראה ברזילאית, אולי אפילו כמה רקדניות ברזילאיות– והכל בהתאם לתקציב שלהם. זוג אחר יכול לרצות אווירה כמו בהישרדות – ואז המפיק יאתר עבורם לוקיישן מתאים, שבו אפשר להציב לפידים ולהוביל את האורחים בדרך של אטרקציות ואולי כמה "משימות" היתוליות שמתאימות לרוח של הזוג הצעיר ולאווירה שאותה הוא חולם להפיק.

מפיק אירועים טוב כבר צבר הרבה מאד ניסיון בתחום, ויודע בדיוק מה לעשות, מה לא לעשות, מה נראה טוב ומה לא. ישנם דברים שלמתבונן חסר הניסיון באירועים נראה מאד טוב ומגניב על הנייר, אבל המפיק מנוסה יודע שבפועל זה לא ייראה טוב, לא יצלח, לא יחזיק מעמד או יעצבן את האורחים – ואז הוא חוסך לזוג שלו גם כסף, וגם חוסר שביעות רצון ומירמור.

בכלל, מפיק אירועים הוא זה שסופג את כל המתחים והלחץ, כאלו יש הרבה לפני האירוע.


מפיק אירועים טוב חוסך לכם כסף

לא מעט אנו שומעים על אירוע, חתונה, ברית, בר/בת מצווה או אירוע עסקי, מתלהבים מהרעיונות היצירתיים, מהחדשנות, אך אז מבינים שבעצם מי שחשב על כל הרעיונות החדשניים האלה הוא מפיק האירוע. ואז אנו שואלים את עצמנו, האם גם אנחנו נצטרך מפיק אירועים בחגיגה הבאה שלנו?

התשובה היא כן. לא משנה איפה נחליט לחגוג, מה סוג האירוע שאותו נרצה לחגוג ואפילו זה לא משנה כמה אנשים הזמנו, מפיק אירועים הוא האיש שצריך לאחוז בהגה.

רבים אומרים, "מפיק אירועים עולה כסף, וגם כך אנו עומדים להוציא הרבה מאד כסף על האירוע. למה שנכביד על עצמנו עוד יותר מבחינה כלכלית?"

התשובה היא פשוטה יותר ממה שאתם חושבים: מפיק אירועים מיומן דווקא חוסך לכם כסף. אתם לא באים עם ניסיון בהפקת אירועים, ובעלי מקצוע ינסו תמיד לנצל את ההתלהבות שלכם, התמימות שלכם וכן, חוסר המידע שיש לכם בנושא. כך למשל, מוכרים לאנשים שירותים יקרים ומורכבים שהם בכלל לא היו זקוקים להם, או שהם לא ידעו שהמקום אמור להעניק אותם כחלק מהעיסקה. מפיק אירועים מנוסה יודע לא רק לזהות את כל המוקשים והמלכודות האפשריים, אלא גם יודע להתמקח עם כל בעלי המקצוע ולהוריד את הסכומים שהם דורשים, החל מהדיג'יי וכלה בצלם. הם אגב מסכימים להוריד מחירים לא בגלל שהם מחבבים את מפיק האירועים שלכם, אלא מהסיבה שהם יודעים שהוא יכול להחליט לתת להם עוד הרבה עבודות בעתיד, או דווקא להמליץ לאנשים לא להיעזר בשירותיהם, מה שיפגע באותם בעלי מקצוע.